pondělí 4. dubna 2016

Nejrychlejší vajíčková pomazánka

Po velikonocích se nám jako každý rok nashromáždilo docela dost vajec na tvrdo. Kluci jich dost vymrskali a nás s Aničkou zase moc koledníků nenavštívilo, tak nám zbylo dost vlastních. Celý týden jsme tam měli o večeře postaráno. Vajíčka na tvrdo mám ráda a děláme si je docela často tak nám ani ta monotónnost nevadila. Nejraději mám vajíčka ve formě pomazánky. Úplně se divím, že tu ještě nemám svůj recept na vajíčkovou pomazánku. On to vlastně ani není recept, spíš taková rychlovka, na kterou zcela jistě máte všechny ingredience doma. Nejdůležitější součástí receptu je podle mě hořčice, která nesmí ve vajíčkové pomazánce chybět. Hořčici můžete použít jakoukoli. Já taky používám tu, kterou máme zrovna v lednici. Většinou kremžskou, kterou má rád manžel nebo medovou, kterou zase miluji já. Podle toho jakou použiji hořčici je pomazánka pokaždé trochu jiná. Ale pokaždé výborná :-).


Nedávno se mi dostala do ruky hrubozrnná hořčice Maille. A zrovna akorát v době nadbytku vajíček. Použila jsem ji tedy do pomazánky a musím říct, že mi s ní pomazánka chutnala úplně nejvíc. Hořčice je totiž trochu nakyslá a není ostrá jako třeba kremžská. Je to rozhodně můj favorit!

můžete zakoupit třeba zde


Vajíčková pomazánka

Ingredience (pro 2 osoby):
  • 4 vejce uvařené na tvrdo
  • 2 vrchovaté lžíce lučiny
  • 1 lžíce hořčice dle chuti (doporučuji hrubozrnnou Maille)
  • 1-2 lžíce jogurtu (na zředění, nemusí být)
  • sůl, pepř dle chuti
  • bylinky dle chuti (třeba pažitka, petrželka, řeřicha apod.) - já jsem zrovna žádné bylinky neměla, ale ve vajíčkové pomazánce miluji pažitku.
  • chléb, avokádo k podávání

Postup:

Pomocí kráječe na vejce nakrájíme vajíčka na kostičky a dáme do mísy. Přidáme lučinu, hořčici a důkladně zamícháme. Vajíčka se ještě víc rozbijí a vytvoří se pomazánka. Podle požadované konzistence, přidáme jogurt.
Dochutíme solí a pepřem a nasekanými bylinkami. 
Chléb opečeme na sucho v topinkovači, namažeme ve vysoké vrstvě pomazánkou a obložíme plátky avokáda.Otázka: Jak zpracováváte vajíčka z velikonoc vy?

Pozn. Hořčice mi byla poskytnuta eshopem chefshop.cz zdarma výměnou za její recenzi. Všechny názory, které zde uvádím jsou ale pouze mé a nikým a ničím neovlivněné. Na svém blogu uvádím pouze ty výrobky a služby, za kterými si stoprocentně stojím a které mohu doporučit. 

Žádné komentáře:

Okomentovat