úterý 28. dubna 2015

Kávovo čokoládové kuličky

Ahoj! Jak se máte?

Pamatujete na mě? Dlouho nic, pak recenze na tepláky, žádný vysvětlení, kde jsem tak dlouho byla…

obrázek (28)

Žádné vysvětlení ale nemám. Teda jen to, že mám 2 malé děti, které si užívám od rána do večera. A když večer usnou, těším se, že si naliju dvě deci vínka a popovídám si s manželem, se kterým, byť většinu času pracuje z domu, si toho během dne přes hukot dětí moc neřekneme. Kdo má děti určitě chápe, kdo ne tak pochopí až je bude mít :-). Ani vám tu nic nebudu slibovat, jakože budu psát častěji, protože fakt v tuto chvíli nevím, jak to půjde dál. A nechci se kvůli tomu stresovat – prostě vyjde vyjde, nevyjde nevyjde. Každopádně psaní blogu je pro mě radost, takže věšet ho na hřebík rozhodně nechci!

Každopádně dnes mám pro vás recept, který jsem si rozhodně nemohla nechat pro sebe. Je to recept opět na datlové kuličky. U nás teď totiž frčí jen rychlé a jednoduché recepty a když jsou k tomu ještě zdravé, je to pěkný bonus.

DSC_4587

Poslední dobou dělám nějaké datlové kuličky zhruba 1x týdně. Mám je vždy po ruce – jako rychlou svačinu, doplnění energie před během nebo jako dezert po večeři. Jako kojící matka mám neustále na něco chuť a tyto kuličky mé chutě uspokojí.

DSC_4573

I když je dělám často, žádné nejsou stejné – pokaždé je trochu obměním, přidám jiné ořechy, semínka nebo sušené ovoce a kuličky jsou pokaždé jiné. Všechny jsou vynikající, ale je mi trapné sem dávat recepty jen na kuličky, ale tyto opravdu stojí za zmínku. Už jen kvůli sobě je tu musím napsat, abych si zapamatovala poměr přísad, protože si je rozhodně zopakuji. Jsou sladké díky datlům, výživné díky ořechům a taky hříšné díky kakau a hořké čokoládě.

DSC_4577

Kávovo čokoládové kuličky

Ingredience:

  • 100g datlí (lepší je předem je namočit)
  • 50g mandlí
  • 60g lískových ořechů
  • 20g kakaa
  • 25g nasekané hořké čokolády (já použila hořkou čokoládu s příchutí kávy)
  • 2 lžičky rozpustné kávy

Postup:

Všechny ingredience dejte do výkonného mixéru a mixujte tak dlouho dokud se nespojí v jednu hmotu. Mně se většinou spojí do jedné velké koule.

Tip: Já si většinou nejdřív pomelu ořechy a poté přidám zbytek ingrediencí. Přijde mi, že když se vše mixuje naráz, zůstanou tam větší kousky ořechů. Záleží ale na výkonnosti vašeho mixéru.

Poté z “těsta” tvarujte kuličky (nebo cokoli jiného) a skladujte v lednici.

DSC_4580

Mojí nejoblíbenější částí při tvorbě těchto (nebo jakýchkoli) kuliček je vyškrabávání mísy mixéru. Žádný drobek nemůže přijít nazmar!

DSC_4569

Snad se brzy dočkáte Aniččiny sedmi a osmi měsíční rekapitulace a taky Kuba oslavil 3 roky!!! Tady je malá ukázka:

obrázek (30)DSC_4624obrázek (29)

1 komentář:

  1. ňami! Musím vyzkoušet, vypadají úžasně a kávoov-čokoládová příchuť je moje momentálně nejoblíbenější. Tak až mi zase vyjdou zbytky z výroby mandlového mléka, tak je upotřebím takhle, díky moc! A delší nepřítomnost při psaní článků pro blog naprosto chápu, já blog poslední dobou šíleně zanedbávám, fotky se mi hromadí, ale nějak není čas... takže tě obdivuju, že píšeš tak často.

    OdpovědětVymazat