čtvrtek 3. května 2012

Sváča do kočáru aneb oříšky z Mixitu

O müsli z Mixitu (www.mixit.cz) jsem tu na blogu už jednou psala. Je to skvělý způsob jak si namíchat do müsli všechny vaše oblíbené přísady a vynechat ty, které vám nechutnají, a které se mohou často vyskytovat v běžně dostupných baleních v obchodech. Je také na vás jak zdravé si müsli vytvoříte. Můžete se striktně držet pravidel zdravého životního stravování a namíchat si pouze vločky se semínky a oříšky s přídavkem sušeného ovoce, nebo můžete zhřešit a vybrat si zapékané vločky se spoustou dobrot, jako jsou třeba gumoví medvídci či lískové oříšky v čokoládě.

Je to takové müsli na míru a fantazii se rozhodně meze nekladou!


Mixitu jsem zůstala věrná i dál a vyzkoušela jsem spoustu kombinací chutí. Nejkrásnější na to je to, že jsem si pokaždé mohla müsli uzpůsobit podle toho na co jsem zrovna měla náladu a nikdy se tak kombinace neopakovaly. 

Müsli z mixitu je také skvělým dárkem. Rodičům jsem každému dala tubus k vánocům a namíchala jim tam vše co vím, že mají rádi. Tak třeba můj taťka má nejraději sypké ovesné vločky se semínky bez rozinek, bez tuku a cukru a jen stěží takové v obchodě nachází. A tak dostal tubus plný různých druhů vloček, semínek a oříšků - byl nadšen a moc si pochutnal! Mamce jsem zase vybrala ovesnou kaši s oříšky a s jahodami a malinami. Ovesnou kaši od mixitu jsem ještě nezkoušela a tak to byla taková objednávka na blind. Naštěstí mamce moc chutnala a nemohla si ji vynachválit. Bohužel jsem nikde na stránkách mixitu nenašla návod na přípravu kaše (možná jsem špatně hledala, nevím...) a tak jsme improvizovali. Vzhledem k tomu, že základ kaše již tvoří ovesné vločky a sušené mléko, stačilo přidat vodu, dát na pár minut do mikrovlnky a snídaně byla hotová! Ještě krémovější konzistence jsme docílili, když jsme místo vody (nebo půl napůl) přidali mléko. Prostě lahůdka!! 


Ještě jedna historka z předávání výše zmíněných dárků. Když si taťka rozbaloval svůj tubus, bylo vidět, že asi čeká nějaký dárkově balený alkohol neb ten se taky prodává v takových tubusech... Nevím jestli byl zklamán nebo nadšen, když nakonec rozbalil müsli... :-).

Tak a zpět k tématu...! 

Nedávno jsem od mixitu dostala tradiční reklamní email. Takových to reklamních mailů dostávám docela dost (vždycky se někam upíšu a pak je nestíhám mazat), ale ten od mixitu mě vždycky zaujme nejen proto, že jejich müsli mám moc ráda a jejich filosofie je mi velice blízká, ale také proto, že jsem byla zvědavá, zda nemají nějaké novinky v přísadách. A jak tak roluju po stránce dolů, všimla jsem si, že mixit hledá testovače.  Kliknu na odkaz a už vyplňuji předepsaná políčka... Podmínkou testovače je mít blog a o výrobku mixit na blogu napsat. K výběru výrobku dostanete poukaz na 250,- Kč a je zcela na vás jaký výrobek si zvolíte, zda si namícháte müsli, ovesnou kaši nebo směs suchých plodů. Hned druhý den mi došel mail, že mě berou a já si začala mixovat!

POZN. Ano, dostala jsem od mixitu poukaz na 250,- Kč, ale zde jejich vliv končí. Vše co zde uvádím jsou pouze mé nezávislé, nikým ani ničím neovlivněné názory a z prodaných tubusů nemám žádné provize (to jen tak pro info :-) )!

První problém nastal v tom, co budu testovat. Na výběr jsem měla müsli, ovesnou kaši a směs suchých plodů. Šla jsem na to racionálně :-): müsli jsem už několikrát měla a vím, že je skvělé; ovesná kaše se jí teplá a při pomyšlení, že ji snídám v tomto teplém počasí, se potím až za ušima; směs ořechů a sušeného ovoce - proč ne? A tak bylo rozhodnuto!


Druhý problém nastal v okamžiku, kdy jsem si měla do tubusu vybrat přísady. Mám jít tradiční cestou a zvolit známé ovoce a oříšky nebo trochu zaexperimentovat? Nakonec jsem se rozhodla pro tu tradiční cestu a vůbec nelituji. Však ono bude určitě ještě několik "příště" - je toho tolik co vyzkoušet!

Do tubusu suchých plodů si vybíráte z různých druhů sušeného ovoce a že je ho tam spousty. Máte na výběr od klasických rozinek, brusinek, meruněk či fíků až po lyofilizované (sušené mrazem) maliny, jahody či broskve. Pro výběr jednotlivých položek jednoduše na položku kliknete a váš výběr se zobrazí na pravé straně stránky. Jakmile máte vybráno ovoce, přesunete se do oddělení ořechů. Zde je toho opět habaděj! Tradiční arašídy, mandle, lískáče apod. jsou doplněny např. kokosovými lupínky, vyloupanými pistáciemi či exotickými makadamovými ořechy. Po oříškách následuje oddělení "něco navíc", ve kterém si můžete (ale i nemusíte) vybrat další zajímavé přísady. Až snad kromě zázvoru zde není nic "dietního", ale proč si směs nezpestřit třeba gumovými medvídky, kávovými zrnky v čokoládě, rybízem v jogurtu či lentilkami? Mezi jednotlivými odděleními se můžete samozřejmě pohybovat sem a tam a doplňovat či ubírat jednotlivé přísady.


Skvělým a velice užitečným prvkem stránek je ukazatel v pravé části stránky, který vám nejen ukazuje, z kolika procent máte tubus zaplněný, ale také poměr jednotlivých přísad. Já jsem například věděla, že chci víc oříšků než ovoce a takto jsem mohla poměr mých přísad sledovat a měnit. Další skvělou vlastností stránek je ukazatel nutričních hodnot (energie, sacharidy, bílkoviny, tuky) na 100g směsi. Od počátku mi bylo jasné, že se tímto ukazatelem nemůžu řídit neb směs oříšků a sušeného ovoce je energicky velice vydatná. Pro směs müsli či kaše je však tento ukazatel velice užitečný, zvlášť pro ty, kteří chtějí zhubnout nebo si hlídají přísun jednotlivých složek potravy. V neposlední řadě se vám zobrazuje aktuální cena směsi, podle které se buď můžete rozšoupnout nebo naopak brzdit - to podle toho jaký máte stanovený limit.A co jsem si tedy namíchala?


Z oříšků to byly kešu, lískáče, mandle a arašídy, z ovoce brusinky, zlaté rozinky a višně. A aby to nebyla taková nuda, přidala jsem si lískáče v mléčné čokoládě a pro oživení pár lentilek! Všechny přísady snad až na lentilky jsem přidala ve dvou dávkách, abych tubus vůbec naplnila.

Svoji směs si také můžete podle libosti pojmenovat a tak protože teď trávím docela dost času s našim malým drobečkem a jezdíme často ven s kočárem, myslím si, že název "Sváča do kočáru" účel směsi dobře vystihuje :-).Je to bomba svačina. Müsli ani jiné čokoládové tyčinky nemusím a tak směs oříšků se sušeným ovocem je pro mě ideální. Místo dřívějšího jablka a hrsti vlašáků si teď nasypu do krabičky připravenou směs a vyrážíme! Jen jsem to moc nevychytala s těmi lískáči v čokoládě neb čokoláda v teple teče... :-(. Ale když se zrovna nikdo nedívá, krabičku do čista vylížu :-)!

Kromě využití směsi na svačiny při každodenních vycházkách s kočárem, jsem oříškovou směs vsypala do misky k televizi. A nevěřili byste jak rychle mizí! Hlavně ty lískáče v čokoládě manželovi moc chutnají :-)!


Všechny přísady směsi jsou výborné - čerstvé a kvalitní. Oříšky jsou vcelku, takže nejíte drť, ovoce je šťavnaté a plné chuti - prostě když kousnete do višně, víte, že je to višeň a ne jen něco přeslazeného a gumového. Lentilky a lískáče v čokoládě sice dělají směs ne úplně zdravou, ale každý potřebujeme ve svém životě občas trochu zhřešit, no ne? A buďme upřímní, bez lentilek by směs byla strašně nudná...!


A co víc dodat? Mixit opět nezklamal - od rychlosti dodání směsi (druhý den od objednání), přes praktický a dobře uzavřený tubus až po kvalitu surovin! Je to praktická svačina jak do práce - do šuplíku, když vás honí mlsná - tak na výlety nebo domů, či jako mlsání u televize!


I přese všechnu chválu bych měla pár připomínek (nikoli kritiku, spíš moje doporučení):

 • do směsí oříšků by se hodily pražené (na sucho) ořechy, které mají víc chuti - to platí hlavně pro arašídy, které mi chutí připomínaly hrách;
 • pár druhů oříšků by mohlo být v nabídce solených (slano-sladká chuť je vynikající);
 • moc se mi nelíbí, že sušené ovoce je sířené - já vím, je hezky barevné :-); když si domů koupím sířené sušené ovoce, vždy ho propláchnu horkou vodou, což když jsou součástí směsi tak to moc dobře nejde...;
 • v nabídce mi chybělo něco křupavého - vím, oříšky křupou dost, spíš jsem myslela třeba ovesné polštářky (bez náplně), preclíky atd.

Mnozí by mohli namítat, že si přece můžu směs namíchat sama doma a ušetřit tím spoustu peněz... Pravda, to sice můžu, ale nevím jak vy, já (kromě snad vánoc) nemívám doma tolik druhů ořechů ani sušeného ovoce a kdybych to měla všechno nakoupit, nejsem si jistá, zda bych něco ušetřila. Navíc takto můžu zkoušet i druhy, které nejsou v naší obchodní síti běžně k dostání (makadamové ořechy, lyofilizované maliny či angrešt atd.). A nejlepší na tom je, že mi to v tomto hektickém období šetří čas a můžu se tak víc věnovat našemu drobečkovi! 

A co cena? Cena mého 600g tubusu se vešla pod 200,- Kč. Nevím jestli je to moc nebo málo a nejsem si jistá, zda bych za tuto cenu pořídila všechny přísady jednotlivě, rozhodně bych si tubus za tuto cenu objednala znovu. Samozřejmě výše ceny záleží na vámi zvolených přísadách - makadamové ořechy stojí mnohem víc než třeba arašídy a rozinky jsou za pusu oproti třeba broskvím. Poštovné za tubus je od 49,- Kč, což se mi také zdá přijatelné. V případě, že jste z Prahy, si můžete vyzvednout tubus osobně a poštovné tak logicky neplatíte vůbec!


Směs suchých plodů můžu všem doporučit! Ať si od mixitu vyberete müsli, ovesnou kaši či směs oříšků, věřím, že nebudete zklamáni! Mě zatím nezklamal (a že těch tubusů doma mám - samozřejmě prázdných) a tak jsem zvědavá s čím přijde příště! Už se nemůžu dočkat!!


Otázka: Znáte mixit? Vyzkoušeli jste již něco? Pokud ano - byli jste spokojeni? Pokud ne - co byste nejraději vyzkoušeli?
Pokud sledujete náš život s drobečkem, určitě mrkněte na Kubův 1. měsíc.

13 komentářů:

 1. Mixit znám moc dobře, objednávám pravidelně. Zatím jsem měla je musli a ovesnou kaši, ale nikdy jsem nebyla zklamaná. Teď mám úplně chuť na nějakou směs ořechů a ovoce:) Super jsou makadamový ořechy, ty úplně miluju a jahody jsou taky super. Je pravda, že se cena může někomu zdát vyšší, ale myslím, že ta kvalita tomu odpovídá. Navíc majitelé firmy jsou skvělí, úžasně kreativní, komunikace s nima je super a v téměř "přátelském" duchu, můžu všem jen doporučit.

  OdpovědětSmazat
 2. V poslední době po Mixit pokukuji a chystám se na objednávku. A díky moc za tip, už se pokouším stát se také testovačem :)

  OdpovědětSmazat
 3. Já Mixit zkoušela na základě tvé první recenze a naprosto si mě získal. Miluju samé vlákno, křupavé vločky (pohankové, špaldové...) a jejich bohatou nabídku sušeného ovoce (oříšky moc nemusím). Navíc ty jejich humorný "hlody" (ala komentáře), co jsou na stránkách - vždycky, když juknu na Mixit a jejich facebook, mám hned lepší náladu :-)

  OdpovědětSmazat
 4. o mixitu slyším prvně v životě, nápad velice dobrý, jen škoda že je to zas jen přes internet, že se musí platit poštovné, tím se ta cena už tak trošku vyšší zase navýší. Ale jen tak někdy pro zpestření proč ne...

  OdpovědětSmazat
 5. Mixit miluju a vybírání přísad je skvělá terapie ve dnech kdy se fakt nedaří. Momentálně mám zrní v plné polní, křupavé pohankové vločky, plátky mandlí, lyofilizovanou pomerančovou kůra a třešně, milované meruňky a kakaové boby, mňam:-) Vyzkoušela jsem i tubus s ovocem - lyfilizovanou broskev. Je vynikající a všichni chlapi, kterým jsem ji dala ochutnat, chtěli další kousek.

  OdpovědětSmazat
 6. Osobní odběr je již v Brně! :)

  OdpovědětSmazat
 7. Mockrát děkuji za skvělý článek! :) Po návratu do ČR uprosím maminku a tatínka, abychom si jeden tubus objednali :) Akorát alergie na ořechy mi trochu překážíííí :P

  OdpovědětSmazat
 8. Neodolala jsem a už mám objednáno! S osobním odběrem v Brně. m

  OdpovědětSmazat
 9. fantastické!
  ďkjm za tip!
  andrea

  OdpovědětSmazat
 10. Tak jsem si před chvílí přinesla domů svůj mixit. Je to neskutečná lahůdka. Všem doporučuji. m

  OdpovědětSmazat
 11. Všem děkuji za komentáře a hlavně Ivetě, díky které jsem zjistila, že si můžu mixit vyzvednout i v Brně! Oříšky jsme už snědli a dnes si jdeme vyzvednout další tubus! Tentokrát vybíral manžel, aby mohl mlsat u hokeje a tak se modlil, abychom včera nevypadli se Švédy... :-).

  Kivi, koukni na jejich stránky, rozšířili místa pro osobní odběr, čímž by se zcela jistě snížila cena za objednávku :-).

  OdpovědětSmazat
 12. No ty mixíku vypadají tak krááááááásně :-) určitě si chci něco také objednat :-)
  http://fitnessalifestyle.blogspot.cz/

  OdpovědětSmazat
 13. já na ten mixit koukám už hrozně dlouho ale přijde mi to neskutečně drahý :( namíchala jsem si svoje oblíbený musli i jen sušený ovoce a dát za to 150Kč nebo 190Kč mi přijde fakt šílený :( kdyby to nebylo tak drahý tak nakupuju pořád je to skvělá věc ale bohužel na takový věci nemám, i kdybych měla tak mi to přijde hrozně drahý :(

  OdpovědětSmazat